Lodě.cz on-line přístav pro plavby na sladkých i slaných vodách

Vaše plavby začínají u nás...

Partneři - Lode.czPartneři - Lode.cz

SPS Praha
CERE
Loděnice Vltava

Úvod>UK Part 1 yacht registration

UK Part 1 Yacht Registration

UK Part 1 Yacht Registration je nejprestižnější lodní registrace ve světě. Téměř všechny námořní úřady ji klasifikují hodnocením AA. Tato registrace je rovněž nejvhodnější a nejlevnější lodní registrací pro charterové lodě. K registraci patří i právo britské vlajky která je ve světě dobře zavedená a uznávaná.
Registraci je možné použít pro komerční i nekomerční lodě do i přes 24 m délky.
Normálně je tato registrace určena pouze pro občany a rezidenty Velké Británie nebo rezidenty z EU s adresou ve Velké Británii a místním zástupcem.
Tato registrace je však nyní dostupná všem, i občanům ostatních zemí.

Hotovo jen za tři pracovní dny!
Nabízíme rovněž tzv. "Ultra Speed" variantu. Jde o variantu, kdy registrace je dokončena za pouhé 4 pracovní dny od dodání veškerých potřebných dokumentů. Tato varianta je však zpoplatněna za expres vyřízení, normální doba vyřízení registrace je cca tři týdny. 

Jaký je postup?
Celý proces je snadný a přímočarý.  Nejdříve je ve VB založena spící společnost na jméno majitele lodě, který je zapsán jako její jediný vlastník a jednatel. Tím nejste na nikom závislí.
Společnost nemusí platit žádné daně ani nemusí vlastnit účet v bance. Náš partner se nadále postará o všechny povinnosti spjaté s existencí takové společnost a tím Vám tyto starosti zcela odpadají.
Majitel v tomto případě musí pouze hradit malý roční poplatek, který je jako jediný u tohoto typu registrace vyžadován. Poplatek zahrnuje "údržbu" firmy, vyplnění ročních výkazů a poplatek za povinnou adresu a zastoupení.
Jakmile je společnost založena, je loď formálně převedena na tuto firmu.
Smlouvu za vás připravíme, tady vaše povinnosti končí jejím podpisem. Dále je třeba britským úřadům prokázat vlastnictví k lodi za posledních 5 let.
U nových lodí je vyžadován certifikát výrobce.
Jedním z největších benefitů této registrace je, že si můžete nechat vaším místním inspektorem vystavit proměřovací certifikát.
Tento inspektor musí být zapsaný na ověřovací listině, kterou můžete stáhnout zde. To vám umožní celou záležitost zlevnit a zrychlit.

V případě, že vaše loď bude používána za účelem provozování jakožto komerční plavidlo, stejný inspektor vám může zařídit i povinný certifikát ITC69 a/nebo Coding Certificate.
Pro majitele lodí je rovněž příznivé, že tyto dokumenty nemusejí být obnovovány každých 5 let. Budou platit tak dlouho, dokud nebude registrace zrušena, i kdyby to mělo být 20 let!. 
Nakonec majitel lodě podepíše ještě plnou moc zástupci, aby tento mohl úspěšně celou registraci dokončit. Vzhledem k tomu, že jsou profesionálové v registracích lodí, celý proces je veden tak, aby registrace proběhla hladce.

Cena?
Jsou pouze 3 poplatky: Počáteční platba, případná platba za Ultra speed vyřízení a roční poplatek spojený s existencí společnosti jak popsáno výše. 

Počáteční poplatek za UK Part 1 yacht registration (vyřízení do cca 3 týdnů) je: 850,-EUR + DPH

Ultra Speed poplatek za UK Part 1 yacht registration (vyřízení za 4 pracovní dny) je: 400,-EUR + DPH

Roční polatek za údržbu společnosti jak popsáno výše je: 295,-EUR + DPH

Poplatek za soukromou nebo komerční loď je stejný.

Tyto ceny obsahují všechny nezbytné náklady spojené s registrací lodě, jako jsou: založení společnosti, poplatky s tím spojené, vyplňování dokumentů na britských úřadech, zapůjčení adresy, zastoupení ve věci registrace lodě, korespondenci s britskými úřady, britskou daň a náklady za kurýra.

Další užitečné informace
- Loď a zakládaná společnost musí mít jedinečné jméno. Při vyplňování dotazníku budete požádáni o vyplnění tří jedinečných jmen. Úrad následně vyhodnotí, které je k dispozici.
- Pokud není uhrazen pravidelný roční poplatek, založená společnost je ukončena a tím zaniká i platnost registrace lodě a to bez dalšího upozornění.
- Loď je oprávněna nést britskou vlajku, jelikož je oficiálně britská. Lodní registrace je platná po celém světě.
- Cena za ukončení registrace UK Part 1 je 350 EUR bez DPH.
- Registrace UK Part 1 nikdy neexpiruje. Jednou za 5 let je pouze potřeba její rekonfirmace - znovupotvrzení. Tím je registrace potvrzena na dalších 5 let. Náš partner spolu s námi se o to samozřejmě postará
- Společnosti založené přímo majitelem v Británii nejsou akceptovány.
- Nemá-li vaše loď CE certifikát, není to problém pro její registraci pod UK Part 1.

Závěrem:
Bude-li loď provozována komerčně, můžeme rovněž kromě jiných služeb založit živou společnost včetně DIČ. Upozorňujeme však, že tyto společnosti musí platit daně a mají také další administrativní povinnosti, které ovšem již nezajišťujeme. Ceny těchto extra služeb jsou vždy účtovány na základě dohody. Všechny ceny podléhají sazbě DPH. 

Prosím pošlete mi nezávaznou nabídku